Home > Lumea Ford > Cariere
Working at Ford

Cariere la Ford

Bine ai venit la Ford

Esti interesat de un loc de munca unde ti se ofera cu adevarat responsabilitati din prima zi? Vrei sa lucrezi intr-un mediu de lucru divers in care oamenii sunt respectati? Vrei sa te dezvolti lucrand intr-o afacere globala, astfel incat sa ai ocazia sa devii unul dintre viitorii nostri lideri? Daca da, atunci bine ai venit la Ford.

  • Pozitie: Analist relatii clienti

    Pozitie temporara – 2 ani, cu posibilitate de prelungire

    Descriere:

    Candidatul ideal:

    cerinte:

    - Studii universitare de licenta cu specializarile matematica, informatica, stiinte ingineresti, stiinte economice

    - experienta minim 3 ani in domeniul auto, pe o pozitie similara,   (importatori auto,dealeri auto).

    - cunostinte avansate  MS office,

    - limba engleza nivel avansat,

    - atentie la detalii,

    - abilitati de relationare interpersonala,

    - initiativa

    - carnet de conducere B

    Fisa post:

    Principalele sarcini si responsabilitati:

    -         Urmareste executarea comenzilor pana cand produsul este livrat si asezat in depozitul clientului

    -         Informeaza clientii despre statusul executiei comenzii, cu o periodicitate zilnica

    -         Interactioneaza zilnic cu departamentul de vanzari si cu clientii pentru a mentine la zi si corect baza de date

    -         Intocmeste raportul saptamanal al comenzilor

    -         Informeaza managerii de zona cu privire la statusul vanzarilor

    -         Asista la realizarea obiectivelor de vanzare

    -         Participa la sedinte de informare si la cursuri de formare

    -         Sprijina dealerii in plasarea comenzilor si in modificarea celor deja efectuate

    -         Se ocupa de prioritizarea clientilor in functie de situatie

    -         Interactioneaza cu toate departamentele in vederea procesarii comenzilor

    -         Verifica inregistrarile comenzilor in sistemele utilizate de companie/dealer

    -         Intocmeste diverse rapoarte referitoare la comenzi

    -          Executa alte sarcini trasate de Supervizor/Manager

    Daca vrei sa faci parte dintr-un colectiv profesionist si sa lucrezi intr-un mediu placut, in care te poti dezvolta, te invitam sa ne trimiti CV-ul tau, la adresa hrnsc1@ford.com.

  • Daca vrei sa faci parte dintr-un colectiv profesionist si sa lucrezi intr-un mediu placut, in care te poti dezvolta, te invitam sa ne trimiti CV-ul tau, pentru a te inregistra in baza noastra de dateTooltip.

    fordcv@ford.com – pentru posturi in cadrul Uzinei Ford din Craiova

    hrnsc1@ford.com – pentru posturi in cadrul Companiei Nationale de Vanzari, in Bucuresti

Top